Badem Yağının Kirpiklere Faydaları


Badem yağının kirpiklere etkisi

 

Alternatif tıp alanında çok uzun sürelerdir kullanılan doğal ürünlerden biri de badem yağıdır. Badem yağının hem kaşlara faydalı olduğu hem de kirpiklere faydalı olduğu keşfedildiğinden beri, hem çoğu kozmetik ürününde hem de aktarlarda sağlığa yardımcı ürünler olarak reyonlarda kendine yer bulan bir ürün niteliğine kavuşmuştur.

Badem yağı içerik olarak fazla miktarda K vitamini, A vitamini, D vitamini, E vitamini, magnezyum minerali, kalsiyum minerali ve kirpiklere fayda sağlayıp uzamalarına yol açacak pek çok minerali ve proteini içermektedir. Böylelikle kaşlara sürülen, saçlara sürülen ve kirpiklere sürülen badem yağı bu bölgelerimizde bulunan tüylerin köklerini güçlendirerek daha sağlıklı bir yapıya bürünmelerini ve daha sağlıklı bir şekilde uzamalarını sağlamaktadır.

 

Badem yağı kirpik köklerine sürüldüğünde; kirpiklerin kök kısmında bulunan deriyi yumuşatmakta ve böylelikle bu köklerin daha fazla miktarda vitamin almasını ve oksijen edinmesini sağlamaktadır. Böylelikle hem daha gür ve daha sağlıklı kirpikler elde edilebilmekte; bunun yanında daha az kirpik dökülmesi yaşandığı gözlemlenebilmektedir.

 

Badem yağının bilinen bu tip özelliklerinin yanında iyi bir rahatlatıcı ürün olduğu da söylenmektedir. Rahatlatıcı etkisinin varlığı uzun yıllardan beri profesyonel masajlarda masaj yağı olarak kullanılmasından ve terapi süreçlerinde en bilindik aromaterapi yağı olarak kullanılmasından da rahatlıkla anlaşılabilmektedir.

Kaynak


What's Your Reaction?
Waoow Waoow
1
Waoow
Yaa Yaa
1
Yaa
Nee! Nee!
1
Nee!
Hahaha Hahaha
1
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image