Cildi Doğal Yolla Nemlendirme


Cildi doğal nemlendirme işlemi için bireylere yardımcı olacak pek çok faydalı ve sade unsur, doğa tarafından bizlere bahşedilmiştir. Cildimizi hayatımız boyunca her daim pürüzsüz bir yapıda ve genç bir görüntüde tutabilmek için yerine getirmemiz gereken en büyük şart, her daim cilt yapımızı nemli bir şekilde tutabilmektir.

Çünkü cildimiz yağlı bir yapıya ya da karma bir yapıya sahip olsa da her zaman nemlendirilme işlemine ihtiyaç duymaktadır. Hele kuru bir cilt yapısına sahipseniz bu ihtiyacınız kat be kat artmaktadır. Kuru cildi doğal nemlendirme adına piyasada pek çok doğal, kolaylıkla elde edebileceğimiz ürünlerle yapılabilecek tarifler de bulunmaktadır.

Cildimiz günlük yaşantımızda soğuk havadan dolayı, hava kirliliğinden dolayı, rüzgar ve yağmur gibi doğa etmenlerinden dolayı, güneş ışınlarının yaydığı zararlı UV ışınlarından dolayı ve daha örneklendirebileceğimiz pek çok etmenden dolayı cilt yapımız bozularak nemini kaybedebilmektedir. Bu yüzden az önce belirttiğimiz gibi cilt yapınız ne olursa olsun mutlaka bir dış kaynaklı nemlendirme işlemine ihtiyaç duymaktadır.

Örneğin; güneşe karşı cildimizin korunmasız halinden dolayı, güneş ışınlarına maruz kalan cildin nemini kaybetmesi, hatta duruma müdahale edilmezse cilt kanserinin oluşma riski dahi bulunmaktadır. Bu tip durumlar için kozmetik dünyasında pek çok doğal nemlendirici krem markaları bulunsa da, her zaman için bu kremlerin içerisine ne kadar doğal dense de bir miktar kimyasal karışmaktadır.

Kadınlara konuyla alakalı yapılacak öncelikli tavsiye ise mümkün oldukça bu tip etkilerden korunmak adına doğal ürünlere başvurmalarıdır.

Kadınlar için cilt üzerinde nemlendirici kullanılmasının en büyük faydası, hem dış etkenlere karşı cilt üzerinde doğal bir koruyucu kalkan oluşturulması hem de cilde yapılan makyaj için alt katman oluşturarak cildin makyaj kozmetiklerini değil yararlı olan nemlendirici ürünleri emmesini sağlamasıdır. Yani bu durumda sürekli olarak makyaj yapma durumunda olan kadınların mutlaka nemlendirici sürmeyi ihmal etmemesi gerekmektedir.

Nemlendiricileri cilde sabah uygulayacaksak öncelikle cildi kesinlikle kimyasal kokulu sabunlar kullanmadan doğal sabunlarla yıkamalı (bu sabunları aktarlarda bulabilirsiniz), ardından da yüzünüzde bakteri ürememesi için havluyla silmek yerine bir kağıt havluyla kurulamanız gerekmektedir. Son olarak da hazırladığımız nemlendiriciyi uygulayarak ciltte kalış süresince başka hiç bir ekstra uygulama yapılmamalıdır.

Gece uygulanan nemlendirici ürünler daha çok cildi doğal yollarla gençleştirme amacına yönelik nemlendiriciler olmaktadırlar. Hatta bu tip nemlendiriciler yapılacaksa bir cilt doktorundan onay alındıktan sonra ürünlerin içerisine bir miktar da E vitamini eklenmesi tavsiye edilmektedir.

Kaynak


What's Your Reaction?
Waoow Waoow
0
Waoow
Yaa Yaa
0
Yaa
Nee! Nee!
0
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cildi Doğal Yolla Nemlendirme

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image