Göbek Basen Eritme Hareketleri


Kadınların fiziki sorunlarından çok şikayet ettikleri durumlar göbek bölgelerinde, basen bölgelerinde ve kalça bölgelerinde biriken yağlardır. Normal şartlarda ilk sırada göbek, ikinci sırada basenler ve kalça bölgesindeki yağlar en zor eritilebilen yağlar olarak anılmaktadır.

Her bireyin isteği olan fit ve gösterişli bir vücuda sahip olma isteği, bu yağların yakımı her ne kadar zor olsa da konunu üzerine gitme eğilimi yaratmaktadır. Bu sebepten ötürü de çoğu kez spor salonlarına gidip toplu derslerle ya da bireysel antrenmanlarla bölgesel spor çalışmaları yapılarak bu yağlardan kurtulunmaya çalışılmaktadır.

Fakat bu tip bir tempoya maddi ve manevi açıdan pek elverişli durumda olmayan bireyler, özellikle de kadınlar yeri geldiğinde göbek ve basen eritme kürlerini kullanmakta veya internetten ve televizyondan konuyla alakalı egzersiz görüntülerini izleyerek uygulamaya çalışmaktadır.

Bu tip uygulamaların uygulanma aşamasında, kararsızlık konusuna düşülüp sporun yarıda bırakıldığı ve yarıda bırakılan egzersizlerin vücuda hiç bir faydasının olmadığı da çoğunlukla görülmektedir. Bunun nedeni göbek basen eritme hareketleri herhangi bir kaynaktan öğrenilse de spor salonundaki kadar etkili olarak yapılamadığı düşüncesidir

Ancak böyle bir düşüncenin hiç bir aslı yoktur. Aksine zaten normal şartlarda herkesin kendi çabalarıyla kolaylıkla yapabileceği hareketlerin aynı şekilde düzenli olarak yapılabilme durumunda olunması hem göbek eritme hem de basen eritme için çok faydalı durumlar yaratabilmektedir.

Günlük olarak en fazla yirmi dakikanızı ayırarak bölgesel incelmeleriniz için yapmanız gereken hareketler ise şunlardır;

 

  • Köprü hareketi : Sırt üstü uzandıktan sonra dizlerinizi bükerek ayaklarınızı çok sağlam bir şekilde yere bastığınızdan emin olun. Kollarınızı iki yane açarak hareketi yapmaya başladığınızda kalçanızı yerden kaldırın.
  • Ellerin üzerinde köprü hareketi : Biraz önce anlattığımız köprü hareketinin aynısını yapmanız beklenmektedir ancak buradaki tek fark ellerinizin üzerinde olacak şekilde yerden kalkmanızdır. Bu hareketi de bir iki saniyelik süreçlerde yaparak tekrarlamanız gerekmektedir.
  • Squat (çömelme) hareketi : Kollarınızı öne doğru uzattıktan sonra, kalçanızı dışarıya doğru çıkartarak dizleriniz ayak hizanızı geçmeden çömelmeniz gerekmektedir. Bu hareketi günde toplam 30 kere yaptığınızda mutlaka basen bölgesinde incelmeler görmeniz mümkündür.
  • Bacakları kaldırma hareketi : Sırt üstü bir zemine uzandıktan sonra bacaklarınızı birleştirerek yukarı kaldırdıktan sonra dizlerinizi bükerek bu hareketi gerçekleştirmeniz mümkündür.
  • Böylelikle hem göbeğinizi hem baseninizi hem de kalçanızı eritmek adına çok faydalı ir hareketin tekrarında bulunmuş olacaksınızdır.

Kaynak


What's Your Reaction?
Waoow Waoow
0
Waoow
Yaa Yaa
0
Yaa
Nee! Nee!
0
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göbek Basen Eritme Hareketleri

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image