Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir ?


Göz altı kırışıklıkları nasıl meydana gelir?

Göz altında oluşan kırışık problemi; çoğu kez ileri yaşlarda oluşan, bireylerin cilt tiplerine göre değişebilen bir cilt problemidir. Bazı kişilerde daha az belirgin, bazı kişilerde daha fazla miktarda oluşan ve daha çok belirgin olan göz altı kırışıklıkları; kişilerin hayatlarındaki stres faktörüyle, yaşam tarzlarıyla ve beslenme şekilleriyle de oldukça yakından ilgili bir durumdur.

Normal şartlarda yaşı ilerleyen kişilerin cilt yapılarında büyük oranda incelme ve elastik yapısını kaybetme durumu oluşmaktadır. Bunun sonucunda da bu incelen ve esnekliğini kaybeden bölümler kaçınılmaz olarak kırışmaya başlar. Bu tip kırışıklıklar halk arasında sıklıkla “mimik kırışıklıkları” olarak da anılmaktadır ve ağırlıklı olarak kadınların kendilerine estetik olarak dert edindikleri bir durum olarak bilinmektedir.

Göz altı kırışıklıklarının ana nedenleri

Az önce bahsettiğimiz mimik kırışıklıkları durumu, göz altı kırışıklıklarının oluşmasındaki ana etmen olarak gösterilebilmektedir. Çünkü kaçınılmaz olarak yaptığımız her mimik göz altımızdaki derinin katlanmasına ve zaman içerisinde kırışıklıkların kendisine yer edinmesine yol açmaktadır. Tabi bunun yanında sağlıksız beslenme, dengesiz beslenme, düzensiz bir uyku süreci, sürekli olarak alkol tüketme, sürekli olarak sigara tüketme, cilt sağlığı için gerekli bakımların yapılmaması ve cildin nemliliğinin sağlanmaması gibi sıralanabilecek pek çok neden de göz altındaki kırışıklıkların oluşmasına temel oluşturmaktadır.

Kaynak


What's Your Reaction?
Waoow Waoow
0
Waoow
Yaa Yaa
0
Yaa
Nee! Nee!
0
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir ?

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image