İlişki Ayakta Nasıl Tutulur?


İlişkiye başlamak kadar ayakta tutmakta en az başlamak kadar önemlidir. Aranızdaki iletişim sizin ileriye dönük alacağınız fikirlerin neredeyse çoğunu gösterir. Bu yüzden ikili ilişkilerde iletişimi kuvvetlendirecek birkaç tavsiye vermek istedim.

 1. Seninle gurur duyuyorum: Genelde erkeklerin sevdiği kadından bu kelimeyi duymak oldukça hoşuma gider. Fakat öyle kuru kuruya değil. Gerçekten gurur duyduğunuzu belli ettirin. Örneğin arkadaş arasında yaptığı başarılı bir işten bahseden gerçekten bu onun çok hoşuna gidecektir.
 2. Teşekkürler: Hangi konuda olduğunun pek bir önemi yok. Çok basit bir düşünceden dolayı bile partnerinize teşekkür edebilirsiniz. Örneğin size ayırdığı vakit için.
 3. Özür dilerim: Haksızken haklı duruma çıkmak en son yapılması gereken şey. Gerçekten haksız olduğunuz bir konuda içtenlikle özür dilemek,pişman olduğunuzu ona belli etmek aranızı sağlam tutacak bir diğer sözdür.
 4. Akşam 8 de Taksim’de:Aklınızda buluşma fikri yokken spontane gelişen bir buluşma teklifi heyecanınızı arttıracak,ilişkinize sağlamlık katacaktır.
 5. O kadın seni üzüyor: Fazla kıskançlığa gerek yok. Mutlaka sevgilinizi sizden başka beğenen bir cinsiniz vardır. Onun egosunu birazcık şişirmekten zarar gelmez. Aksine ona bu yüzden ne kadar şanslı olduğunuzu belli edin.
 6. Aldığın hediyeyi herkes çok beğendi: Ortamlarda konusunu açtığınızı belli etmek, ona olan dürüstlüğünüzü ve ilginizi bir kez daha ispatlayacaktır. Aldığı, yada söylediği bir sözü arkadaşlarının da hoşuna gittiğini belirtmek ilişkinizdeki sağlamlığı arttıracaktır.
 7. Dinlenmen lazım: Her insanın kendine ait bir zamanı olmalı. Onu her an sıkmaktansa bazen yalnız kalmasına, kendi kafasını dinlemesine izin vermeniz sizin açınızdan çok iyi olacaktır.


What's Your Reaction?
Waoow Waoow
2
Waoow
Yaa Yaa
2
Yaa
Nee! Nee!
3
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
3
İşte bu!

Comments 17

 1. Muhteşem bir konuya değinmissiniz sevgilim ile aramız bozuktu daha yeni barıştık dediklerinizi dikkate alacağım 🙂

 2. Ne zaman bir ilişkiye başlasam hep erkenden bitip gidiyor galiba çok trip atıyorum. Biraz alttan almam gerek ve biraz teşekkür etmem gerek

 3. Sürekli bir kavga sürekli bir tartışma ilişkimiz yalama oldu artık sürekli ayrılıp barışıyoruz sıkıldım artık dediklerinizi göz önündr bulundurcam

 4. Bence ilişkiyi ayakta tutmanın en önemli kuralı saygı, saygı olduğu sürece ilişkide sorunlar olsa bile o sorunları kolaylıkla aşıla bilir.

 5. Bana kalırsa yapılması gereken şey alttan almak. Bakınız gidin yaşlı ve mutlu bir çifte sorun nasıl ayakta durduklarını, iki tarafta birbirini alttan almıştır mutlaka.

 6. Bence ilişkiyi ayakta tutmanın ilk kuralı dürüst olmaktır. Dürüst olunursa herşey gönlünüzce olur

 7. İlişkide en önemli olmazsa olmaz şey karşılıklı anlayış. Bu sağlandığında diğer şeyler çok kolay hallediliyor.

 8. Bence en önemli faktör iki tarafın da anlayış içerisinde hareket etmesi. Sonrasında tümü gerçekleşiyor diye düşünüyorum.

 9. İnce ayrıntısına kadar araştırmıssınız gerçekten muhteşem bir yazı olmuş. Tavsiyeleri deniyeceğim inşallah olumlu sonuç alırız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlişki Ayakta Nasıl Tutulur?

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image