İlişkide Söylenmemesi Gereken Sözler 


Tabiki ne kadar çok ayakta tutan sözler varsa bir okadar da ilişkileri yıpratan sözler var. Benden size bunlra birkaç örmek:

 • Kredi Kartını İstemek: Her erkek kadınların alışveriş konusundaki hazzını bilir. O yüzden kredi kartı istemek hiç de hoşuna gitmeyeceği bir soru olabilir zira ay sonu gelecek faturayı düşünerek kartını vermemesi için kırk takla atar.

   

 • Ben senin için yapmıştım: Bir tartışma esnasında bu kelimeyi söylemek sizin bencil olduğunuzu düşündürebilir. Çünkü zaten yapılan şeyin karşılıksız yapıldığını düşünmesi gerekirken, bu cümle onun,sizin hakkında yaptığınız her şeyin bir çıkar için yapıldığını düşünmesine sebebiyet verebilir. Bu yüzden bir sorun varsa en iyi yöntem karşılıklı sakin,anlaşılır bir dille konuşmaktır.

   

 • Niye?: Başlangıçta çok masum bir kelime gibi gözükebilir. Zira üst üste; niye oraya baktın?niye saçımı fark etmedin?niye benimle ilgilenmiyorsun? gibi cümleler kurmak elinizden kaçırmada bir numaralı kuraldır.

   

 • Ona da böyle mi davrandın: Asla ama asla eski ilişkileriyle kendi ilişkinizi kıyaslamayın. Kıyaslasanızda bunu karşımızdakine belli etmeyin. Adı üstünde ”eski” sizin için pekte bir önemi olmamalı. Geçmişe bakan geleceği yaşayamaz.

   

 • Sen öylesin.Sen böylesin: Tartışma anında sinirle söyleyip daha sonra pişman olunacak cümleler kullanmayın. Sen hep kötüsün, sen hep bencilsin. Bunlar direk olarak hakarete girer ve bu sizin aranızda sarılamayacak yaralara sebebiyet verebilir.

   

 • Sen yapamazsın, ver ben yapayım: Tam olarak onur ve gurur kırıcı bir söz olarak görüyorum ben. Bunu daha güzel bir dille söylemek varken hakaret edercesine ve hatta kendinizi ondan üstün görürcesine söylemek hiç hoş olmayacaktır. Bırakın kendini ispatlasın ,bişeyleri kendisi başarsın. Olmazsa ona yardım edebilirsiniz fakat güzel bir üslupla.

   

 • Onun sevgilisi böyle yapmıyor ama…: Eskiyle kıyaslamak kadar önemli bir husus. Gerçekten asla başka bir çift ile kendinizi kıyaslamayın. Siz farklı iki bireysiniz diğerleri tamamen farklı. Başkalarıyla kıyaslamak sizin ondan memnun olmadığınızı düşündürecektir.

   

 • Keşke…: “Keşke daha kaslı olsaydın, keşke daha çok sevseydin, keşke daha az kılların olsaydı”… vs sonsuza kadar giden binlerce memnuniyetsiz söz… Biraz pozitif olmanın size bir zararı olmayacağından eminim.

   

 • Ben demiştim:Böyle söylemek kendinizi sanki ondan üstün görür gibi, herşeyi bildiğinizi sanmanıza ve karşımızdakinin sizi itici ve egolu olduğunuzu düşünmesine neden olacaktır. Aman dikkat.Masum gözükse de oldukça önemli.
What's Your Reaction?
Waoow Waoow
1
Waoow
Yaa Yaa
1
Yaa
Nee! Nee!
3
Nee!
Hahaha Hahaha
2
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!

Comments 17

 1. Aslında tüm bu sözler basit ilişki samimiyetine dayanır. Konuşmadan önce yalnızca biraz düşünerek söylenmemesi gereken sözleri bulabiliriz

 2. Birde gel bunu benim odun sevgilime söyle hiç düşünmüyor bunu söylesem sonucu ne olur ne hisseder diye adı üstünde ODUN 🙁

 3. Hiçbirimiz odun bir sevgilimiz olsun istemeyiz..
  Odunluklarına rağmen, sevenler için önerilir 😀

 4. Aslında ne söz ne başka bir şey aranda ki bağ o kadar kuvvetli ise istediğinizi söylebilirsiniz.

 5. Asla ve asla kıyaslama olmaması gerek. Eğer uzun ömürlü bir ilişki istiyorsanız da mutlaka her iki tarafta alttan almalı..

 6. Şu sözleri söyledikten sonra zaten hala ilişki devam ediyorsa iki taraftan biri çok güzel alttan alıyordur.

 7. Allahtan “SÖYLENMEMESİ” gereken sözlermiş … çoğunu söylemişimdir be ben bunların bundan sonra dahha dikkatli olcem 🙁

 8. Bence ilişkide doğal olmak gerekir. Eğer kişiler bu şekilde kendilerini kurallandırıp olmadığı biri gibi davranırlarsa gelecekte daha büyük sorunlar yaşanma ihtimali vardır

  1. Tabiiki kendin olmalısın. Benim söylemek istediğim konuşma biçiminde dikkatli davranmak. Kırıcı sözlerin karşı tarafı ne denli üzdüğü hakkında farkındalık getirmek??

 9. “niye” , “keşke” bunlar en çok kullandığım kelimeler arasında sanırım bundan sonra konuşuruken kelimelerimi daha iyi seçmeliyim. Keşke yok niye yok 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlişkide Söylenmemesi Gereken Sözler 

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image