Köpeklerin Eğitiminde Kullanılabilecek Köpek Ödülleri


Köpeklerin Eğitiminde Kullanılabilecek Köpek Ödülleri
Köpekler sadece evcil bir hayvan olarak hayatlarımıza arkadaş olmamakta aynı zamanda gösterdikleri becerilerle de her zaman bizi şaşkına çeviren canlılar olmaktadır. Köpeklerini eğitmek için kişiler onların çok sevdiklerini bildikleri araçları, oyuncakları, sesleri kullanabiliyor. Ancak köpek eğitimlerinde araştırmalar en etkili unsurların köpek ödülleriolduğunu göstermektedir. Köpeğin beslenmesine olumsuz yönde etki etmesi beklenmeyen bu maddelerin belirli miktarlarda kullanılması sonucu köpek hangi davranışları geliştirmesi ve hangi davranışları devam ettirmesi noktasında daha fazla bilgi sahibi olacaktır. Böylece köpeklerin kısa sürede eğitimlerini gerçekleştirerek istenilen komutlar karşısında beklenen davranışları göstermesini sağlamak da mümkün olabiliyor.
Köpek Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Köpeklerin günlük ya da birkaç günlük ihtiyacı olarak ortaya çıkan gezdirilme durumlarında kişiler köpek tasmasıkullanmayı tercih ederek köpeğinin kontrolünü kendi elinde tutmak istiyor. Bu noktada kişiler çoğu zaman kullanımını beğendiği ya da fiyatını uygun bulduğu tasmaları satın almaya yönelmektedir. Ancak köpek tasmasının satın alınması sırasında mutlaka köpeğin kendi fiziksel ölçülerine mutlaka dikkat etmesi gerekiyor. Buradan doğrudan köpeğin tasma ile birlikte gezdirilmesi sırasında hiçbir rahatsızlık duymaması gerektiği sonucu çıkarılmalıdır. Öncelikle tasmanın ölçüleri ile köpeğin boyun ve baş ölçülerinin birbirine uyması beklenmeli ve tasma kullanılmış olan malzemenin de hiçbir şekilde köpeğe zarar vermemesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de tasmanın mutlaka güvenlik mekanizmasına sahip olması oluyor. Böylece acil durumlarda köpeğin tasmadan mutlaka kurtulması sağlanmalıdır.
Pro Plan Köpek Maması Kaliteli Bir Mama Mıdır?
Köpek maması üretici olan sayılı firma arasında pro plan köpek mamasımarkası kendi ürünlerinin kalitesi ile dünyada bilinirlik kazanmış olan firmalardan biridir. Farklı ırklara ve boyutlara uygun olacak şekilde çok fazla mama alternatifini köpek sahibi olan kişilere sunabilen bu firma özellikle bu alternatiflere uygun hazırladığı ideal mama içerikleri ile ön plana çıkmaktadır. Farklı boyutlarda da mama satışına yer veren markanın ürünleri kişilerin kendi bütçesine uygun şekilde kaliteli mama satın almasına da olanak sağlıyor. Özellikle indirim ve kampanya görüldüğü takdirde bu mamalar kaçırılmamalıdır.


What's Your Reaction?
Waoow Waoow
0
Waoow
Yaa Yaa
0
Yaa
Nee! Nee!
0
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeklerin Eğitiminde Kullanılabilecek Köpek Ödülleri

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image