Telefon Nasıl Sağlıklı Kullanılır?


Günümüzün en popüler teknolojik aracı olan telefonlar artık neredeyse hayatımızın çoğu bölümünü kapsamakta. Bu nedenle telefon kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak da önemli bir yer alıyor. Telefon genelde en pis maddelerden biridir. Çünkü gün boyunca heryere elimizle temas ediyoruz (para,kapı vs) ve akabinde direk telefonu elimize alıyoruz ve de elimizdeki mikroplar telefona geçmiş oluyor. Bu nedenle kozmektikçilerde vede eczanelerde bulunun çay ağacı yağını alıp sprey olarak sıkılınan bir şişeye doldurup telefona sıkarsanız mikroplardan kurtulmuş olacaksınız. Bir diğeri radyasyon. Radyasyon günümüzün sık rastlanan hastalıklarının sebebi olarak en yüksek tetikleyici olarak rol alıyor. Bu nedenler radyasyona maruz kalmayı en aza indirecek yöntemler işimize yarayacaktır. Örneğin gece uyurken uçak moduna almanız aynı odada kalıyorsanız telefondan size gelen radyasyonu azaltmış olacaktır. Tabikide telefonu tutuş açınız çok önemli. Kas islelet yapımız vücudumuz için çok önemli bir göreve sahip. Size telefonu tutma açınızın nekadar önemi olduğunu tek bir görsel ile açıklayacağım.

Birde bu açıları uygularken devamlı aynı pozisyonda kalmamayı da unutmamak gerekir. En az 20 dakikada bir pozisyon değiştirmek işe yarayacaktır. Benim sizlere bu konu hakkındaki düşüncelerim, aktaracaklarım bukadardı umarım yararlı olmuştur. Bana vakit ayırdığınız için teşekkür ederim bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

What's Your Reaction?
Waoow Waoow
1
Waoow
Yaa Yaa
0
Yaa
Nee! Nee!
1
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!

Comments 2

  1. Gerçekten çok telefon kullanıyorum. Boynum ağrıyor. Dediklerinizi yapacağım. Ve gerçekten çok güzel bir blog takip edeceğim. ❤

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Nasıl Sağlıklı Kullanılır?

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image