Tembellikle mücadele etmek için yapmanız gerekenler


Olanca ciddiyetinizi takınıp kim bilir kaç defa kendinize “Bundan sonra çok daha düzenli ve üretken olacağım” dediniz? Ya da kaç defa diyete başladınız? Veya kendinize yeni bir egzersiz planı yaptınız?

Hissettiğiniz tüm o heyecan uçup gidince, geriye hiçbir şey kalmıyor mu?

Aslında hepimiz aynı şeyi zaman zaman yaşıyoruz. Kendimizi geliştirmek için hissettiğimiz o büyük istek, üşengeçlik veya tembellik yüzünden yerini suçluluk veya bıkkınlığa bırakıyor. Bunun en güzel örneği, Bridget Jones’un günlüklerine yazdığı meşhur cümleler. Aslında hepimizin içinde bir Bridget Jones var.

Hepimizin içindeki bu tembellik hissiyle mücadele etmenin dört yolu var:

1. Harekete geçin

Tembelliğin tek silahı harekettir. Bir kere hareket etmeye başladığınızda momentum kazanacak ve tembellik artık sizin için bir engel olmayacak. Yani burada kilit nokta hareket. Öncelikle gerçekleştirilebilir konularda harekete geçin. Bebek adımlarıyla başlayın.

2. Sorumlu davranın

Tembellikle mücadele etmek için etrafınızdakilerin baskısı önemli bir unsur. Hepimiz zaman zaman tembellik yapabiliyoruz. Bunda bir sorun yok. Tembellikle mücadele etmek için kendimize biraz baskı yapmalıyız. Bir miktar baskıdan kimseye zarar gelmez. Bu baskı sizi motive eder. Özellikle de olumlu anlamda kurulan baskı, gerçek bir cesaret vericiye dönüşebilir.

3. Başarısızlıkları gözardı edin

Hepimiz zaman zaman baştan çıkarıcı şeylerin esiri olabiliyoruz ama buna odaklanmayın. Siz kendi planınızı yapın ve uygulamaya başlayın.

4. Kendinizi motive edin

Bir şeyi yerine getirmek için baskı hissetmek yeterli değil, o şeyi gerçekten istemeniz gerek. Sadece yapmanız gerektiği için için yapmak istediğiniz için yapmalısınız. Eğer baskı sizi hedefinize götürecek itici güç ise, motivasyon da istediklerinizi elde etmenizi sağlayacak güç.

Bu önerileri uygulayarak isteklerinizi gerçeğe dönüştürmek aslında hiç de zor değil. Bunları basit adımlarla uygulamaya koymak sizin elinizde.

Kaynak


What's Your Reaction?
Waoow Waoow
0
Waoow
Yaa Yaa
0
Yaa
Nee! Nee!
0
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tembellikle mücadele etmek için yapmanız gerekenler

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image