Termal Su Nedir?Ne İşe Yarar?


Herkese yeniden merhaba. Bugün termal suların bizlere olan yararlarından bahsedeceğim.Termal sular son zamanlarda oldukça popülaritesi artan bir ürün oldu. Peki termal su nedir? Ne işe yarar?

Termal su nedir?

İçerisinde yoğun miktarda nem bulunan bir sıvıdır. Cildinize yoğun nem özelliği sayesinde nem verirken ferahlık hissi de sağlar. Her cilt tipine uygun olması da bir avantajı diyebiliriz.Termal su ne işe yarar?

Termal sular içerisinde 15 farklı mineral bulundurma özelliği ile cildinize her an yararı dokunan bir üründür. İster makyaj öncesi,ister makyajdan sonra,makyaj çıkarmada,süngeri nemli tutmada,cilt kızarıklıklarında,epilasyon sonrası ve daha birçok alanda yardım eden bir üründür?

Nasıl satılır?

Genelde sprey formda satılır. Cildinize, makyaj fırçanıza, süngerinize böylelikle rahat bir şekilde sıkabilirsiniz.

Bu ürünü Avene, La Roche Posay gibi dermokozmetik markalardan temin edebilirsiniz.

Biraz derine inerek bahsedecek olursam. Bana kalırsa termal sular kadın,erkek ayırmaksızın kullanılması gereken bir ürün. Çünkü gün içinde dışarı çıktığımızda maruz kaldığımız toz, duman , bakteri vb. birçok zararlı etken cildimizi hem yoruyor hem de nemden mahrum bırakıyor. Zaten eve geldiğimiz anda yüzümüzü mutlaka o kirlerden arındırmamız gerek. Sadece yüzünüzü yıkayarak kirlerden arınıyoruz. Fakat termal su kullanımında yüzümüz neme doymuş oluyor ve daha canlı, parlak bir görüntü ortaya çıkıyor. Kim soluk,mat bir cilt ister ki?
Ayrıca yaz aylarında sıcaktan bunaldığımız zamanlarda yüzümüze vurduğumuz sulardan çok daha iyi bir ferahlık etkisi yarattığı da ortada. Veyahutta cildi hassas olanlara daha çok önereceğim bir ürün olan termal su, cilt kızarıklıklarını yatıştırmak açısından da oldukça yararlı. Ürün sprey bir formda olduğu için en az 10cm uzaktan sıkmakta fayda var. Son olarak sizlere verebileceğim tavsiye, bakım yaptıktan sonra gözenek problemi yaşayanlar için de güzel bir tonik işlevi görüyor.

What's Your Reaction?
Waoow Waoow
0
Waoow
Yaa Yaa
1
Yaa
Nee! Nee!
0
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
1
İşte bu!

Comments 2

  1. bir şey soracaktım. bu termal kaynaklar gerçekten şifalı oluyor mu. ciltteki sevilcelere iyi gelir mi

    1. Sivilce türlerine göre değişir. Hormaonal sivilceleri farklı yöntemlerle ergenlik sivilcelerini farklı yöntemlerle geçirmek mümkün olur. Bu tür araçlar da yardımcı olarak kullanılabilir. Dire bu ürün geçirir diye birşey diyemem 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Termal Su Nedir?Ne İşe Yarar?

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image