Yağlı Saçlar İçin Şampuan


Kadınlarda da erkeklerde de estetiksel bir dış görünüm yaratmak adına özen gösterilen ve sağlıklı görünmesine dikkat edilen noktalardan biri de kuşkusuz ki saçlardır. Saçlar ister gür ister normal olsun, ister düz isterse de kıvırcık olsun her koşulda saçların görünüm olarak sağlıklı ve yağsız görünmesi istenmektedir.

Normal şartlarda bazı bireylerin saçları bir iki gün yıkanmasa da yağsız kalabilirken, bazı bireylerde de yıkandıktan bir kaç saat sonra saç yine sağlanmaya başlamaktadır. Bu durumun öncelikle saç diplerinde oluşan yağ miktarıyla ve benzer durumlarla yakından ilişkisi bulunmaktadır.

Saçlarımızın doğal yapısı ele alındığında, hem saç tellerimizde hem de saç derimizde pek çok doğal yağların bulunduğu görülmektedir. Oran olarak bahsedersek, bireylerin saç derisinde her gün 2 ve 4 gram arasında sebum dediğimiz saç yağı bulunduğu bilinmektedir. Bu oran da yarım tatlı kaşığı miktarındaki ayçiçek yağıyla bir tutulabilmektedir.

Yağlı saç sorunuyla uğraşmak, bireyler için sıkıcı süreçler olabilmektedir. Çünkü sürekli olarak saçları yağlanan ve bu sorunla uğraşırken hala saçları yağlı bir şekilde günlük rutinini geçirmek zorunda olan kişiler durumun yarattığı rahatsızlıkla başa çıkmak durumunda kalmaktadır. Kış aylarında ya da yaz aylarında şapka, bere vb. ürünlerle görüntünün bir kısmı kapatılabilirken bahar aylarında ya da kapalı ortamlarda bu sorunu gizlemek pek de mümkün olmamaktadır.

Ayrıca saçlarında yağlanma sorunu olan kişilerin sadece estetiksel anlamda değil, saçlarına vermek istedikleri saç şeklinde de zorlanmalar yaşadıkları bilinmektedir. Saçlar doğal haline bırakılmak istendiğinde kafa bölgesine yapışık, yağdan dolayı parlayan bir görüntü olduğundan istenen görüntü yaratılamamış olunduğundan, çoğu kişi saçlarına istediklerin formu saç spreyi, saç köpüğü ya da jöle gibi ürünlerle vermeye çalışmakta; bu durum şekil vermede başarılı olsa da aksine daha yağlı bir dış görünüş de yaratabilmektedir. Saç derinizin kendiliğinden sahip olduğu yağ miktarını değiştirme şansına sahip olmasanız da, en azından dışarıdan yapacağınız müdahalelerle bu yağlanmayı bir denge içerisinde idare etmeniz mümkün olmaktadır.

Kaynak

 


What's Your Reaction?
Waoow Waoow
0
Waoow
Yaa Yaa
0
Yaa
Nee! Nee!
0
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yağlı Saçlar İçin Şampuan

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image