Doğal Taşlar Ve Faydaları


Neredeyse her hastalığa,sıkıntıya iyi geldiği söylenen pek çok doğal taş biliniyor.Bugün sizlere hangi taş ne konuda faydalı biraz bunlardan bahsedeceğim.Fakat çoğu taşın birden çok yararı olduğu için hepsine değinemesemde sizler için en yararlı olanlarını araştırıp koyduğumu söylemek isterim.

 

 • AKİK:Canlılık veren enerjisiyle, tembelliği giderir. Sıkıntılı bir zamanda kişiyi psikolojik olarak rahatlatır . Ağrıları giderici ve cilt hastalıklarına iyi geldiği de bilinir.
 • RODOKROZİT:Pozitif enerji vermede,duygusal çöküntüleri onarmada ve iyileştirmede bu taştan üstünü yoktur.İkili ilişkilerde de yararlı bir taştır.Genelde aşk ilişkileri inişli çıkışlı olduğu için bu taş bu durumu engellemektedir,çiftleri birbirine bağlamada ve kişilerin duygusal yönlerini açığa çıkarmada da birebirdir. 
 • TURKUAZ:Kemikleri sağlamlaştırır ve kemik erimesini önlemeye yardımcı olur.Taşıyana cazibe verir.Zehirlenmelere karşı korur.Tansiyonu düzenler ve daha birçok yararı vardır. 
 • KUVARS:Metafizikte gücün sembolüdür.Telefon,bilgisayar vb elektronik eşyalardan gelen radyasyonu toplar.Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.Eğer vücuda temas halinde kıyafet içinde kullanılırsa,diğer insanların negatif etkilerinden koruma özelliğine de sahiptir.
 • AMETİST:Doğal rahatlatıcı etkisi olduğundan dolayı uyku problemlerine iyi gelir.Uyumadan önce bir süre avuç içine koyup temas ettikten sonra yastığınızın altına koyarak uyumanıza yardımcı olacaktır.Vücuttaki fazla elektiriği aldığından dolayı dinginlik verir rahatlık sağlar.
 • KAN TAŞI:Adından da görüldüğü üzere kan ile ilgili hastalıklara yardımcı olur,cesaret cömertlik gibi duygularda kuvvet kazandırır.
 • HAVLİT:Halk arasında huzur taşı olarak bilinir.Genelde krem renktedir.Kişinin kendisi ile başrışık olmasına yardımcı olur.Farkındalığı arttırıp,öfke ve siniri kontrol etmeye yardımcıdır. 
What's Your Reaction?
Waoow Waoow
1
Waoow
Yaa Yaa
0
Yaa
Nee! Nee!
0
Nee!
Hahaha Hahaha
3
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
5
İşte bu!

Comments 20

 1. Doğal taşlar çok eskiden beri bilinen ve bazen tedavi için de kullanılan doğal madenlerdir benim en çok duyduğum akik , diğerlerini bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim

 2. Akik taşını çok seviyorum bi ara anneme almıştım yüzük şeklinde vardı sinirlerini alsın diye şimdi nerde bilmiyorum.

 3. Zamanında akik taşını çok kullanmıştım , şu sıralar da gök taşları ilgimi çekiyor bu arada teşekkürler güzel konu 🙂

 4. Şamanizmden kalma saçma sapan inanışlar, hiçbir bilimsel kanıt yok. ama aksesuar olarak kullanılabilir bende de var ama bir faydasını göremedim şahsen 🙂 inanmıyorum o yüzden sadece aksesuar olarak kulalnıyorum.

 5. Taşların kişilerin üzerinde etkileri olduğuna bende inanıyorum. Bu etkilerin ağırlıklı olarak psikolojik olduğu düşüncesindeyim. Bilimsel kanıtları vardır bilmiyorum tabikide.

 6. Taşlar çok güzel bazılarını daha önce görmüştüm makale çok yararlı olmuş teşekür ederim

 7. Böyle şeyleri aksesuar olarak kullanmak daha makbul gibi. Bir taşın sizi rahatlatacağı yada iyileştireceğini düşünmüyorum.

 8. Doğal taşlar şekil itibariyle göze hoş geliyorlardı ama bu derece faydalı olduğunu bilmiyordum. Araştıracağım, bulabilirsem ben de alabilirim.

 9. Güzel ve faydalı taşlarmış.Herşeyi açığa çıkarmışsınız ve güzel özetlemişsiniz.Teşekkürler.

 10. Faydalı taşlar olabilir. Eskiden uğur bilekliği diye köşede satarlardı. Ama gerçekten de çok yararlı.

 11. Çok güzel ve açıklayıcı olmuş cidden teşekkür ederim bu makaleyi bize ulaştıranlara iyiki varsınız modayelkeni

 12. Çoğunu duydum fakat hiç canlı bir şekilde görmedim. Çok fazla yararı varmış gerçekten. Süper yazı 🙂

 13. Bende kuvars ve olivin madenciliği ile uğraşıyorum. Bizimki biraz metal sektörüne yönelik ama yazınız bilgilendirici 🙂

 14. AKİK her kişiye lazım bence 😛 tembellik milletimizin çoğu kısmında var diye düşünüyorum kesinlikle temin edilmeli 😀

 15. Verdiğiniz bilgiler çok doğru gerçekten taşların bu şekilde etkileri olduğunu düşünüyorum. Gün geçtikçe yeni türkerin çıkacağı kanısındayım. Kendim de zaten kullanıyorum takı olarak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğal Taşlar Ve Faydaları

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image