Dünyanın En Güzel Kadınları


Dünyanın En Güzel Kadınları

Güzellik denilince genel geçer kural olarak akla gelen altın oran Antik Yunan döneminden beri kullanılan bir ölçüdür. Her ne kadar artık günümüzde altın oranı yakalayabilmek için kadınlarımız estetik cerrahinin, hücre biliminin ve kozmetik endüstrisinin sınırsız imkanlarından faydalansa da güzellik; gören gözdedir.

2016 yılında yapılan bir oylamada dünyanın en güzel kadınları sıralamasında liste başı %91,85 altın orana sahip Amber Heard olurken, tüm zamanlarda dünyanın gelmiş geçmiş en güzel kadınları arasında mutlaka yer bulan Marilyn Monroe ise %89,41 altın orana sahipmiş.

Sıralı tam liste ise; 1. Amber Heard (%91,85), 2. Kim Kardashian (%91,39), 3. Kate Moss (%91,06), 4. Emily Ratakowski (%90,80), 5. Kendall Jenner (%90,18), 6. Helen Mirren (%89,93), 7. Scarlett Johansson (%89,82), 8. Selena Gomez (%89,57), 9. Marilyn Monroe (%89,41), 10. Jennifer Lawrance (89,24) şeklindedir.

Dünyanın en güzel kadınlarından bahsederken, bu kadınlara sahip ülkeleri de unutmamak gerekir. Yine yapılan birçok araştırma, kendi içinde sıralama farklılığı gösterse de genel görüş birliği Brezilya, Rusya, Slovakya, İsveç, Venezüella, Kolombiya, Ukrayna, İspanya, Angola, Fransa olduğu yönünde.

Plastik cerrahlar ise olaya estetik açıdan bakarak en güzel ırk Slav ırkı olduğu, bunun sebebinin ise genetik olarak karışımlarının çok az olduğu konusunda fikir birliğine varmışlardır. Estetik konusunda otorite sayılan plastik cerrahlara göre; en muntazam bacaklar Ruslarda, kalça ve göğüste bir numara ise Venezüellalılara ait.

Dünyanın en güzel ve düzgün burunlarına sahip kadınların ise Alman ve Fransız kadınları olduğunu, cerrahi müdahale gerektiren travma durumları hariç estetik amaçlı burun ameliyatlarının bu kadınlarda yok denecek kadar az görüldüğünü belirtmektedirler.

Güzel kadın tanımlaması, bu tanımlamayı yapanların tercihleri ve beğenileri doğrultusunda şekillense de yaşadığımız sosyal ve kültürel çevrede görsel aşinası olduğumuz kadınların daha güzel olduğu yönünde iddialarda da bulunulmaktadır.
Dünya coğrafyası üzerinde ‘’güzel’’ kabul edilen kadınların ortak özelliklerinin bulunduğu yapılan araştırmalarla da tescil edilmiştir. Buna göre; Doğu Avrupalı güzel kadınlar uzun boy, uzun bacak ve sıcak yüz hatlarına sahipken Kuzey Avrupalı güzel kadınlar soğuk yüz ve soğuk bakışlar, uzun boy ve kıvrımsız vücut hatlarının sahibi. Kıvrım demişken laf söyleyenin taş olacağı Latin Amerika kadınlarının eline kimse su dökemez. Moda dünyasının vazgeçemediği mankenlerin Brezilya kökenli olması tesadüf değil.

Yüzlerinin üçte biri göz-kaş-kirpik üçlemesinden oluşan Orta Doğulu kadınlar ise etine dolgun, kısa boylu güzellerden. Ve sağlıklarına oldukça düşkün Uzak Doğulu kadınlar fit bedenlere ve ince vücutlara sahipken, bulundukları kültür içerisinde bir güzellik ölçüsü olarak görülen beyaz tenleri ile dikkat çekerler.

 

What's Your Reaction?
Waoow Waoow
10
Waoow
Yaa Yaa
5
Yaa
Nee! Nee!
6
Nee!
Hahaha Hahaha
1
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
14
İşte bu!

Comments 21

 1. Neden hiç türk güzel kadın yokmuymuş ya böyle iş mi olur birde yabancılar türk kızlarının daha güzel olduklarını söylerler neyse zaten bizim kadınlarımız hamaratlıkları ile her türlü ön plandalar

 2. Bence bizim ülkemizdeki güzel kadınlardan da bu listeye eklenebilirdi ama yine de güzel bir liste olmuş

 3. Gerçekten güzel kızlarmış.En iyilerini özenle seçmişsiniz.Hep arıyordum ve sonunda buldum saolun.

 4. Marilyn Monroe nasıl o sırada 🙁 o güzellikle o sırada olması bu listeyi hazırlayanlarda bir sıkıntı olduğunu gösterir 🙂 göz var nizam var

 5. Listede keşke Türk kadınlarından da olsaydı. Bu listede yer almayıp, bu listedekinden çok güzel Türk kadınlarımız var.

 6. Güzellik kişilere göre değiştiği için tam olarak şu kişi dünyanın en güzelidir demek doğru olmaz. Bana güzel olan başkasına güzel olmayabilir. Güzellik tamamen göreceli bi kavramdır. Ama makale içerisindeki hatunlarda iyiymiş 🙂

 7. Hepsi güzelde güzellik anlam ifade etmiyo be (külliyen yalan) abla birde böyle bir konu açacağın zaman bir daha hepsini resmini koyabilirmisin 😀 googleden aratmak çok uzun geldi

 8. Herkes Türk kızları diye çemkirmiş 🙂 Arkadaşlar ona bakarsanız irandada güzel esmer kızlar var. E çindede var. Bunlar bana sorucak olursanız popülizmin etkisiyle ortaya çıkan sonuçlar.

 9. Pek çok insanın “şu kadın güzel” derken hemfikir olduğunu biliyordum ama bir yandan da güzelliğin nesnel ölçüleri yoktur zannediyordum, demek onun da varmış 🙂 Güzel bir derleme olmuş, iyi çalışmalar.

 10. Bence bu listede Victoria Secret’ten Candice Swanepoel’de olmalıydı.Kraliçe diye tabir edilen bu güzellik podyumlarda baş göstermeye devam ediyor.

 11. Brezilyalı mankenler gerçekten tam bir melek bu meleklerden biride bence Adriana Lima bu listede olmalıydı.

 12. Tabiikide tüm güzeller Türkiye’de tartışılmaz konu bu 🙂 hepsi idare eder bi ara Türk kızlarınıda gösterelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Güzel Kadınları

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image