Erkekler Neden Soğur?


Erkeklerin soğuma nedenleri?

 

Günümüzde çok sık rastlanılan durum. Erkekler sevgili olduktan sonda birden soğur ve bırakıp giderler. Bu acaba kızların suçundan mı yoksa erkek istemediği için bahane mi kurar? Bu tabikide her çiftte değişken bir durum olabilir fakat ben size genel olarak yapılan birkaç kadın hatalarından bahsedeceğim. Eğer bu yazdıklarımdan birini hayatınızda çok benimsemiş olarak görüyorsanız kendinizi, birazcık kendinize çeki düzen vermek sıkıntı yaratmayacaktır. Bu sayede erkek arkadaşınız birden yanlız kalmak istemeyecek, sizinle vakit geçirmekten sıkılıp bunalmayacaktır. İşte sizlere erkeklerin ağzından kadınların soğutan hareketleri;

  1. Sürekli iletişim kurma isteği; Bu gerçekten 10 kızda 9’unun yaptığı bir davranış her an her yerde sizinle konuşmasını istiyorsunuz fakat her insan kendisiyle biraz da olda baş başa kalabilmeli bu temel ihtiyaçlardan biri gibidir. Gittiği her yeri size rapor etmeyebilir, sizinle vakit geçirmek yerine bazen arkadaşlarıyla da vakit geçirmek isteyebilir sizin her an yanınızda olma, iletişim kurma isteği erkeğin boğucu bir psikolojiye girmesine yol açacaktır.
  2. Dış Görünüş Takıntısı: Çoğu erkek bakımlı kızları sever fakat abartıya kaçtığında bir okadar da nefret edebilir. Hele ki dışarıya makyajsız çıkmayan, makyajını tazelemeden duramayan kızlar doğal güzellik kavramından uzak bir görünüm elde ederler. Erkekler kadınların biraz doğal güzelliklerini görmek ister onları bu şekilde daha çok severler. Abartıya kaçmadan,doğallığınızı fazla kaybetmeden yapılan makyaj hoşlarına gidecektir.
  3. Kendinizden Bahsetmek: Çoğu kadın,erkeğe daha da tanıması için kendinden bayağı bahseder. Fakat bu durum erkekler tarafından, beni fazla umursamıyor olarak görünebilir. Erkeler ilişkide kendisini anlatan kişileri değil de karşılıklı sohbet ederek kendisi hakkında da merak edilen konuları soran kadınları daha çok severler.
  4. Ufak Şeylere Ağlama: Neredeyse bütün erkekler kadınların ağlamasından etkilenir. Ve çoğu kız da bunu bilip o kişiyi etkilemek için kırılan tırnağa ağlayan kadın misali ağlama yöntemine başvurur. Fakat iş böyle olunca erkek sıkılmaya başlar her şeyde ağlayan bir kadınla yürütme düşüncesi rafa kaldırılabilir.
  5. Özel Eşya Gizliliği: Bazen meraklı olup herşeyini karıştırma isteğine kapılabiliyoruz. Ama maalesef bir erkek bu durumda güven kaygısı olup olmadığını düşünür duruma geliyor. Bu konu erkeler tarafından en çok şikayet alan konu olmuş. Bir erkek bu durumda hem size olan güvenini kaybedebilir, hemde sizin ona olan güveninizden şüphe duymaya başlayabilir. Merak etmek bazen iyi değildir dikkat edin ilişkinizden olmayın.
  6. Aşırı Kıskanç: Örneğin erkek arkadaşınız istedi diye kıyafetlerinizi yenilemek hiç de hoş bir durum değildir. Bu sizin özel alanınıza müdahale olacaktır. Bu yaşınıza kadar baskı altında kalmadan nasıl giyinmeyi tercih ettiyseniz bundan sonra da öyle olmalısınızdır kimsenin sizi yönlendirmeye hakkı olamaz, bu kendinize yapılan bir saygısızlık olmuş olur. Bu yüzden fazla kıskançlık bu gibi durumlarda kişiyi çıkmaza sokarak ilişkinin sonlandırmasana neden olabilir aman dikkat edin derim.
  7. Geçmişi Açmak: Her konuşa geçmişi ile kıyaslamak yada geçmişini sorgularcasına konuyu açmak erkeğin size olan sevgisini ve heyecanını kaybetmesine neden olacaktır.
What's Your Reaction?
Waoow Waoow
0
Waoow
Yaa Yaa
0
Yaa
Nee! Nee!
0
Nee!
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
İşte bu! İşte bu!
4
İşte bu!

Comments 8

  1. Bence ne bileyim erkekten erkeğede farklılık gösterebilir ama kızlar gerçekten seven erkekleri bence soğutma nedenini ben tamamen bize bağlıyorum

  2. Ben önceden kızlardan çabuk soğurdum. Olursa olur olmazsa olmaz kafasındaydım şuan 1,5 senelik ilişkim var. Ve o ne yaparsa yapsın sabrediyorum çünkü seviyorum.

  3. Aynı özelliklerde erkeklerde olsa kızlarda soğur yani. Bide sevgilene güven çokk önemli biraz rahat bırakacaksın 😀 Sürekli mesaj attınca bunalıyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkekler Neden Soğur?

Giriş

reset password

Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image